YouTube videolarını oynatmayacak Samsung Galaxy A7 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Sosyal medya uygulamalarının yanı sıra, giderek daha fazla kişi iOS veya Android platformlarında çalışan akıllı telefonlarda veya tabletlerde YouTube videoları izlemeye düşkün hale geliyor. YouTube videolarının ücretsiz ve bir şekilde sınırsız olması, birçok kişinin televizyonlarda premium video kanalı abonelikleri için ekstra para ödemek yerine ücretsiz video akışı için çevrimiçi olmayı tercih ederdi. Cihazınız İnternet’e bağlı olduğu sürece, en sevdiğiniz vlog’lardan veya YouTube kanallarından herhangi bir video izleyebilmelisiniz. Ancak diğer tüm uygulamalar gibi Android için YouTube uygulaması da mükemmel değil. Uygulama mümkün olduğunca kararlı ve sağlam olacak şekilde programlanmış olsa da, çatışmalara neden olabilecek ve böylece YouTube uygulamasının düzensiz hale gelmesini tetikleyebilecek bazı faktörler vardır. Bu faktörler nelerdir ve sözde tüm eğlenceli YouTube video akışınıza çarptıklarında ve bunlarla başa çıktıklarında onlarla nasıl başa çıkacaklar? Bu soruların cevaplarını bulmak için okumaya devam etmenizi öneririm.

Bu yayında ele alınan temel sorun, Samsung Galaxy A7’de oynatılmayacak YouTube videolarında. Aynı Samsung cihazında benzer bir sorunla karşılaşırsanız, bu yazı sizin için. Öyleyse başlayalım.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir soruna çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Galaxy A7 sorun giderme sayfamıza göz attığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

YouTube uygulamasının Samsung Galaxy A7’nizde video oynatmasını engelleyen nedir?

Telefonunuzu sıvıya maruz bıraktıktan veya havuza düşürdükten sonra tüm uygulamalarınız çalışmıyorsa, uğraştığınız sorun yazılımla ilgilidir.

Önceki raporlara dayanarak, bunun gibi sorunlar YouTube uygulaması veya Android işletim sistemi için hatalı güncellemeler nedeniyle ortaya çıkıyor. Cihazın dahili belleğin azalması gibi bellek sorunları nedeniyle YouTube’un aniden çalışmayı durdurduğu başka durumlar da vardır. Ağ kararsızsa veya hiç çalışmıyorsa da olabilir. Eski bir Flash Player, cihazınızın neden YouTube videolarını düzgün oynatmamasının olası bir nedenidir. Tarayıcı, uygulama veya sistem bölümündeki bozuk önbellek ve çerezler de aynı sorunun cihazınızda ortaya çıkmasına neden olabilir.

YouTube uygulama sorunlarını ve hatalarını düzeltmek için önerilen düzeltmeler ve geçici çözümler

Aşağıdakiler, Samsung Galaxy A7’niz de dahil olmak üzere Android cihazlarda YouTube hataları gibi farklı uygulama sorunlarıyla başa çıkmak için kullanılan geçici çözümler ve standart prosedürlerdir. Bunların yalnızca genel çözümler olduğu düşünüldüğünde, bu yöntemlerin bazıları sizin durumunuzda çalışmayabilir veya olumlu sonuçlar getirmeyebilir. Mümkünse, sorunu yalıtmaya çalışın ve YouTube videoları cihazınızda oynatılmayı durdurmadan önce olanları belirlemeye çalışın. Örneğin, telefon ayarlarınızda bazı değişiklikler yaptıktan veya yeni bir güncelleme, uygulama veya içerik yükledikten hemen sonra mı oldu? Ancak bu mümkün değilse, Galaxy A7’nizde YouTube uygulamasının aniden yanlış davranmasına neden olabilecek sorun giderme yazılımlarında sorun giderme konusunda bir deneme yanılma yaklaşımından başka seçeneğiniz yoktur.

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama).

Mobil cihazlarda küçük yazılım hatalarıyla başa çıkmak için önerilen ilk çözüm, yeniden başlatma veya yumuşak sıfırlamadır. Uygulama aracılığıyla YouTube videolarını oynatırken ilk kez sorun yaşıyorsanız, yumuşak bir sıfırlama yapmayı unutmayın. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun.Sonra menüden Kapat seçeneğine dokunun. Onaylamak için Tamam’a dokunun. 30 saniye kadar bekleyin, ardından telefonunuz açılana kadar Güç düğmesini tekrar basılı tutun.

YouTube’un aniden video oynatmayı durdurması, takılması veya donması durumunda, Galaxy A7’nizde zorla yeniden başlatma yapabilirsiniz. Zorla yeniden başlatma aynı şekilde çalışır ve yumuşak sıfırlama ile aynı avantajları sunar. Tek fark, nasıl yapıldığıdır. Yeni başlayanlar için, Galaxy A7’nizde zorla yeniden başlatma ve telefonda önemli verilerinizi etkilemeden YouTube uygulama sorunlarını nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Kısma ve Güç düğmelerini aynı anda yaklaşık 10 ila 20 saniye basılı tutun, ardından telefon yeniden başlatıldığında her iki düğmeyi de bırakın.

Telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra, YouTube uygulamasını açmayı deneyin ve artık video oynatabildiğini ve gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını görün. Sorun devam ederse, YouTube uygulamasını durmaya zorlayın ve ardından telefonunuzu yeniden başlatın.

  Galaxy A7’nizdeki bir uygulamayı zorla kapatmak için Uygulamalar-> Ayarlar-> Uygulamalar-> Uygulama yöneticisi’ne gidin ve listeden YouTube uygulamasını seçmek için dokunun. Son olarak, Durmaya Zorla düğmesine dokunun.

Daha sonra cihazınızı yeniden başlatın, ardından YouTube uygulamasını başlatmayı ve normalde yaptığınız gibi videoları oynatmayı deneyin.

İkinci çözüm: Gerekirse tarih ve saat ayarlarını doğrulayın ve yapılandırın.

Yanlış tarih ve saat ayarları, Android cihazlarda birçok soruna neden olabilir. Bunu olası tetikleyicilerden çıkarmak için, telefonunuzdaki tarih ve saat ayarlarının doğru olduğundan emin olun. Gerekirse manuel olarak değiştirin.

  Galaxy A7’nizdeki tarih ve saat ayarlarını değiştirmek için Ayarlar-> Genel-> Tarih ve Saat’e gidin. Cihazınızın saat dilimini manuel olarak ayarlayabilir veya şebeke operatörünüzde / operatörünüzde senkronize edebilirsiniz. Tarih ve saati manuel olarak ayarlamak için Saati Ayarla’ya dokunun ve doğru tarih ve saati girin.

Tarih ve saat ayarlarınızda değişiklik yaptıktan sonra, cihazınızı yeniden başlatın ve şimdi amaçlandığı şekilde çalışıp çalışmadığını görmek için YouTube videolarını oynatmayı tekrar deneyin.

Üçüncü çözüm: Telefonunuzdaki dahili belleği kontrol edin ve yönetin.

Olası nedenlerden yetersiz bellek ayırmak için, cihazınızda yeni işlemler ayırmak için yeterli depolama alanı olduğundan emin olun ve olduğundan emin olun.

  Bunu yapmak için Ayarlar-> Diğer-> Uygulama Yöneticisi’ne gidin, ardından Çalışan Uygulamaları görüntülemek için sağdan sola kaydırın. Ne kadar bellek kullanıldığına ve ne kadar kullanılabilir kullanılabilir olduğuna ilişkin ayrıntıları görmek için aşağıya kaydırın.

Kullanılabilir bellek yüzde 10’un altındaysa, bu muhtemelen altta yatan nedendir. Bu, bellek yönetiminin gerekli olduğu yerdir. Yer açmak için tüm istenmeyen uygulamaları ve içerikleri cihazınızdan kaldırın.

Dördüncü çözüm: İnternet bağlantınızı kontrol edin.

Çevrimdışı görüntüleme için cihazınızdaki video dosyasının gerçek bağlantısını indirmediyseniz, YouTube videolarını telefonunuzda oynatmanız için etkin ve kararlı bir İnternet bağlantısı gerekir. Videoları doğrudan YouTube’dan oynatamıyorsanız ve ağ kullanılamamasıyla ilgili hatalarla karşılaşırsanız, İnternet bağlantınızı kontrol etmeye ve çalıştığından emin olun. Değilse, önce ağ veya bağlantı sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekir ve bunu düzelttikten sonra, telefonunuzda YouTube videoları oynatırken daha fazla sorun yaşamayacaksınız.

Beşinci çözüm: Telefonunuzda Adobe Flash Player’ın en son sürümünü güncelleyin veya indirin.

YouTube videolarını telefon tarayıcı uygulamanızda oynatmak için gereken diğer bir araç da Adobe Flash player. Kullandığınız tarayıcıda eski bir flash oynatıcı varsa, YouTube videolarını düzgün oynatamayacaktır. Bunu düzeltmek için mevcut flash oynatıcınızı kaldırmanız ve ardından mevcut en son flash player sürümünü yeniden yüklemeniz gerekecektir. Adobe Flash Player web sitelerinden indirilebilir. İndir ve Yükle düğmesine tıkladıktan sonra Galaxy A7’nize Adobe Flash Player’ın en son sürümünü indirmek için ekrandaki talimatları izleyin.

Altıncı çözüm: YouTube uygulamasını kaldırın ve Galaxy A7’nize yeniden yükleyin.

Önceki geçici çözümler sorunu çözemediyse, YouTube uygulamasını kaldırıp ardından telefonunuza yeniden yükleyebilirsiniz. Bu, uygulamanın çökmesine ve düzensizleşmesine neden olabilecek hataları veya aksaklıkları giderir ve böylece uygulamaya temiz bir başlangıç sağlar.

 

  Bunu yapmak için Uygulamalar-> Ayarlar-> Uygulamalar-> Uygulama Yöneticisi-> YouTube uygulamasını seçin ve ardından Kaldır düğmesine dokunun.

 

YouTube uygulaması tamamen kaldırılıncaya kadar bekleyin ve telefonunuzu yeniden başlatın. Yeniden başlattıktan sonra Play Store’a gidin ve uygulamayı tekrar indirin.

Sorun devam ederse ne olur?

YouTube uygulamanızın yine de video oynatmasını veya cihazınızda düzgün çalışmasını sağlayamadıysanız, fabrika ayarlarına sıfırlamayı tercih edebilirsiniz. Ancak bu, özellikle cihazınızda zaten çok fazla dosya depoladıysanız sıkıcı bir süreç olabilir. Tümü sıfırlama işleminden silineceğinden verilerinizi önceden yedeklemeniz gerektiğini unutmayın. Yedeklenecek dosya sayısı arttıkça, sistem sıfırlamasının tamamlanması daha uzun sürer. Ayrıca, cihazınızı daha sonra sıfırdan ayarlamanız gerekecektir. Olumlu notta, fabrika ayarlarına sıfırlama büyük olasılıkla özellikle sistem kayıt defterinde yaşayan bazı hatalar tarafından tetikleniyorsa sorunu çözebilir. Sıfırlama sırasında tüm telefon verilerinizle birlikte tüm hatalar silinir ve böylece cihazınıza temiz bir başlangıç sağlar.

Fabrika ayarlarına sıfırlama dışında başka bir seçenek var mı?

Tam sistem sıfırlaması dışında diğer seçeneğiniz Samsung Destek ile iletişime geçmektir. Sorun, YouTube uygulamasına yeni bir güncelleme yükledikten sonra başladıysa, uygulama geliştiricisiyle iletişime geçin ve daha fazla yardım ve öneriler için sorunu artırın. Uygulamada, en son güncellemeyi uyguladıktan sonra yeniden yapılandırılması gereken bazı ayarlar olabilir ve yalnızca uygulamanın geliştiricisi size yardımcı olabilir.

Bu arada, Android’de yeni bir ürün yazılımı güncellemesi yükledikten sonra YouTube videoları oynatılmayı durdurduysa veya YouTube uygulamasının kendisi durduysa, ulaşmak için doğru departman Samsung Destek veya operatörünüzün müşteri hizmetleri. Bu durumda, sorun, yeni yazılım güncellemesinde bulunan ve genellikle Samsung tarafından bir sonraki güncellemede yayınlanan resmi bir düzeltme düzeltme ekiyle giderilmesi gereken bazı hatalardan kaynaklanabilir.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy A7 (2017) açılmıyor nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A7 artık şarj olmuyor ve ‘nem algılandı’ hatası gösteriliyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A7 (2017) kazanan nasıl düzeltilir şarj olmuyor [Sorun Giderme Kılavuzu] “Nem algılandı” uyarısı göstermeye devam eden Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A7, Sorunu ve Diğer İlgili Sorunları Açmak Çok Uzun Sürüyor kullanılırken çok ısınır [Sorun Giderme Kılavuzu]