Youtube'da Resim İçinde Resim (PiP) Android'de Çalışmıyor

Masaüstleri, çoklu görevler söz konusu olduğunda cep telefonlarında üstünlük sağlar. Ama bu hızla değişiyor. Akıllı telefonlar, özellikle eğlence ve YouTube videolarını izlemek için masaüstü yerine geçme eğilimlerini yakalar.

Masaüstünü ele geçirme mücadelesi Android telefonlarda bölünmüş ekran modu ve ardından Resim içinde Resim (PiP) ile başladı. Sonuncusu Android 8.0 Oreo'da tanıtıldı ve kullanıcının videoyu küçük bir kayan pencerede oynatmaya devam ederken diğer uygulamaları kontrol etmesini sağlar.

Sevgili YouTube uygulamamız aynı zamanda resim içinde Resim modunu da destekliyor. Bununla birlikte, birçok kullanıcı PiP'nin kendileri için çalışmadığını bildirmektedir. Fret değil. Burada nasıl düzelteceğinizi anlatacağız. Fakat bundan önce PiP modunun uyumluluğunu anlayalım.

YouTube PiP Modu için Gerekli Koşullar

Telefonunuzun YouTube PiP modunu etkinleştirmek için bazı kriterleri karşılaması gerekir. Öncelikle, Android cihazınızın Android 8.0 Oreo ve üstünü çalıştırması gerekir. Bunun altında hiçbir şey işe yaramayacak.

İkincisi, PiP modu şu anda yalnızca ABD'de bulunmaktadır. Daha önce, YouTube Premium / Red aboneliği ile sınırlıydı, ancak bu özellik 2018'de tüm ABD kullanıcıları tarafından kullanılabilir hale getirildi. Yalnızca bir YouTube Premium üyesi telif hakkı olan müzik içeren videolar için kullanabilirdi.

Resim İçinde Resim Çalışmıyor

PiP modu, yukarıda belirtilen gereksinimleri karşıladıktan sonra bile hala çalışmıyorsa, YouTube uygulamasının güncellendiğinden emin olun. Ardından YouTube uygulaması için önbelleği temizlemeyi deneyin ve resim içinde resim ayarlarını kontrol edin.

İşte ikisi için de adımlar.

1. YouTube Uygulama Önbelleğini Temizle

Adım 1: Cihaz ayarları'nı açın ve Uygulamalar ve bildirimler / Uygulama Yöneticisi / Yüklü uygulamalar'a gidin. Seçenek, cihazdan cihaza değişebilir. Telefonunuzda mevcut olanı seçin.

Adım 2: Tüm uygulamalar altında, YouTube'a dokunun. Ardından Depolama üzerine dokunun.

Adım 3 : Önbelleği temizle üzerine dokunun ve cihazınızı yeniden başlatın. Umarım, YouTube PiP modu çalışmaya başlamalıdır.

Verileri / depolamayı temizle öğesine dokunmaktan kaçının; bu işlem sizi YouTube uygulamasından çıkararak indirilen YouTube videolarını siler. Açık önbellek, geçici dosyaları yalnızca önemli verilere dokunmadan siler.

Also on Guiding Tech
6 Cool Sites to Watch YouTube Without YouTube

Read More

2. Resim İçinde Resim Modunu Etkinleştir

YouTube için resim içinde resim ayarları iki yerde bulunur: cihaz ayarları ve uygulama içinde. PiP varsayılan olarak etkin olmasına rağmen, bazen yanlışlıkla devre dışı bırakılabilir. Bu yüzden etkin olup olmadığını doğrulamanız gerekir.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin.

Aygıt Ayarlarından

Adım 1: Android Ayarlarını açın ve Uygulamalar ve bildirimler bölümüne gidin. Gelişmiş üzerine dokunun.

Adım 2 : Gelişmiş altında, Özel uygulama erişimi ve ardından Resim içinde Resim öğesine dokunun.

Adım 3: Burada YouTube'a dokunun ve Resim içinde resme izin ver seçeneğinin açılmasını sağlayın.

Alternatif olarak, cihazın ana ekranındaki YouTube simgesine dokunun ve basılı tutun. Sonra i simgesine basın. Doğrudan YouTube Uygulaması bilgi ekranına yönlendirilirsiniz. Burada Gelişmiş ve ardından Resim İçinde Resim üzerine dokunun ve modu devre dışı bırakın.

YouTube Uygulamasından

Adım 1: Uygulamayı başlatın ve profil resmi simgesine dokunun.

Adım 2: Ayarlar'a ve ardından Genel'e gidin.

Adım 3: Resim içinde Resim'in yanında bulunan geçişin açık olup olmadığını doğrulayın. Devre dışıysa, açın.

Fun Fact: YouTube now supports dark mode. Enable it under General settings.

Resim İçinde Resim Nasıl Kullanılır

Şimdi Resim İçinde resim modu çalışıyor, işte bazı temel bilgiler:

  • Bir YouTube videosunu oynatırken, modu etkinleştirmek için Giriş düğmesine dokunun.
  • Tam ekrana dönmek için minyatür video oynatıcıya iki kez dokunun. Alternatif olarak, bir kez dokunun ve ortada bulunan tam ekran simgesine basın.
  • Konumunu değiştirmek için video penceresini sürükleyin.
  • Videoyu kontrol etmek için, oynat, duraklat, sonraki ve geri gibi ekrandaki gezinme düğmelerini kullanın.
  • PiP penceresini kapatmak için, haç gibi görünen ekrandaki kapat düğmesini kullanın veya pencereyi ekranın altına sürükleyin.
Also on Guiding Tech

.camp-list-1171{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/213084/Google-Photos-Not-Backing-Up-Photos-on-Iphone-Featured_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1548684094’);background-size:cover;background-position:center center}

#troubleshooting

Click here to see our troubleshooting articles page

Ülkenizde Mevcut Değil

Google’ın şaşırtıcı özelliği yalnızca ABD’deki kullanıcılarla sınırlandırması üzücü. Bununla birlikte, dünyanın herhangi bir yerindeyseniz, bu modun keyfini telefonunuzda tüm görkemiyle iki şekilde kullanabilirsiniz.

1. Mobil Tarayıcıyı Kullan

Google Chrome, tüm videolar için PiP’yi destekler. PiP modunda YouTube videolarını oynatmak için aynı avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gerekenler burada.

1. Adım: Android cihazınızda Google Chrome'u başlatın ve YouTube.com'u açın.

Adım 2: Chrome'un sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine dokunun ve Masaüstü sitesini etkinleştirin. Sayfa yenilenecek ve masaüstü versiyonu açılacaktır.

Note: Even YouTube website sports a three-dot icon. So the tap the one meant for Google Chrome.

Adım 3: Bir video oynatın ve tam ekran moduna geçmek için tam ekran simgesine dokunun.

Adım 3 : Video tam ekranda oynatılmaya başladığında, Giriş düğmesine dokunun.

Voila YouTube videosu, tıpkı resim içinde resim modunda olduğu gibi tarayıcının dışında oynamaya başlar. Bir video izlerken, diğer uygulamaları açabilir, bir oyun oynayabilir veya Twitter zaman çizelgenizde gezinebilirsiniz. YouTube PiP de PC'de çalışıyor.

2. VPN kullanın

Yukarıdaki yöntem, web sitesine güvenmeniz gerektiğinden YouTube uygulaması için işe yaramaz. Ancak VPN ile bu özellik YouTube uygulamasının kendisinde çalışır. Tek yapmanız gereken Play Store'dan iyi bir VPN Android uygulaması yüklemek, içindeki konumu ABD'ye ayarlamak ve YouTube uygulamasını kullanmak. Ardından bir video oynatırken giriş düğmesine dokunun; video, beklendiği gibi kayan bir videoda oynatılır.

Resim İçinde Resimi Devre Dışı Bırak

Herhangi bir nedenden dolayı, YouTube'da resim içinde resim modunu beğenmiyorsanız, daha önce belirtilen adımları uygulayarak devre dışı bırakabilir ve devre dışı bırakabilirsiniz. Tek değişiklik, şimdi Resim İçinde resim geçişini kapatmanız gerektiğidir.

Also on Guiding Tech
Download YouTube Videos on Android … Legally

Read More

İstiyoruz!

Yukarıdaki çözümlerin Android telefonunuzda YouTube resim içinde resim modunu geri yüklediğini umuyoruz. ABD dışındaki insanlar için, geçici çözümler PiP modunu kullanmamıza izin verse de, yerel bir özellik harika olurdu, değil mi? Yakında dünyanın geri kalanı için ortaya çıkmasını umuyoruz. Google, lütfen bize evlat edinilmiş bir çocuk gibi davranmayı bırakın.

Sıradaki: YouTube Go'nun ana uygulamadan farkı nedir? Toned down uygulamasında hangi özellikler eksik olacak? Aşağıda verilen karşılaştırma postasında bulun.