Yüklemeyen Facebook nasıl düzeltilir, HTC U12 / U12 Plus'da arızalanmaya devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

Sosyal medya uygulamaları söz konusu olduğunda, Facebook dünya çapında son kullanıcılar tarafından en popüler ve yaygın olarak kullanılan platformlar arasında ortaya çıkıyor. Milyonlarca Facebook kullanıcısı göz önünde bulundurulduğunda, uygulamanın geliştiricileri uygulamayı korumak için mümkün olan tüm araçları yapmalı ve mümkünse platformu her zaman sorunsuz bir şekilde çalıştıracak. Yine de, Facebook uygulamasının sorunlara dönüşmesini engelleyen bazı faktörler var. Aslında, pek çok Android kullanıcısı yükleme hataları ve rastgele çökmeler dahil olmak üzere Facebook sorunları hakkında çeşitli şikayetler geliştiriyor. Bu belirtiler genellikle aygıt dahili bellekte azaldığında olduğu gibi bir bellek sorununa bağlanır. Ancak, bazılarına isim vermek için kötü amaçlı yazılımlar, hatalı güncellemeler ve uygulama hataları gibi başka suçlular da var.

Genel olarak, altta yatan nedenler yazılımla ilgilidir, bu da sorunun bazı geçici çözümlerle giderilebileceği anlamına gelir. Aşağıdaki çözümler, düzgün yüklenmeyen veya bir HTC U12 / U12 Plus akıllı telefonunda kilitlenmeye devam eden Facebook uygulamasında bir sorunu gidermek için standart prosedürlerden ve geçerli geçici çözümlerden oluşur. Aynı cihazda Facebook ile aynı sorunla karşılaşırsanız, hangi seçenekleri denemeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Daha ileriye gitmeden önce, bu gönderiyi sorununuza çözüm bulmaya çalıştığınız için bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten hitap ettiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bazılarına zaten çözüm sunduk, dolayısıyla sizinkilerle benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalıştık. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunlarımızı doldurup ankete katılın.

içindekiler

 • HTC U12 / U12 + ile Facebook sorunu nasıl giderilir
  • İlk çözüm: Facebook uygulamasını durdur / kapat, sonra telefonunu yeniden başlat.
  • İkinci çözüm: Facebook uygulamasında önbelleği ve verileri temizle.
  • Üçüncü çözüm: Facebook uygulamasını Google Play Store'dan güncelleyin.
  • Dördüncü çözüm: Kaldır'ı ve ardından Facebook uygulamasını yeniden yükleyin.
  • Beşinci çözüm: HTC U12 / U12 Plus cihazınızda önbellek bölümünü silin.
  • Diğer seçenekler
   • Bizimle iletişime geçin
  • Son Uygulamalar düğmesine basın.
  • Farklı uygulamalara gitmek için uygulama önizlemelerini gözden geçirin.
  • Ardından uygulamayı önizlemek için sola veya sağa kaydırın.
  • Birden çok çalışan uygulama görürseniz hepsini bir seferde kapatmak için Tümünü Temizle'ye dokunun.
  • Çalışan tüm uygulamaları temizledikten sonra, uygulamalarınızı ve cihaz sisteminizi yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından sorunun giderilip giderilmediğini görmek için Facebook uygulamasını başlatmayı tekrar deneyin.

   İkinci çözüm: Facebook uygulamasında önbelleği ve verileri temizle.

   Facebook uygulamasının geçici verileri, ayarları, kayıtlı bilgileri ve diğer yapılandırmaları bazı hatalar veya kötü amaçlı yazılımlar tarafından bozulmuş olabilir ve bu nedenle uygulamanın kararsız veya kararsız hale gelmesine neden olabilir. Bunu temizlemek için, Facebook uygulamasında önbelleği ve verileri temizlemeniz yardımcı olabilir. Bunu yapmadan önce, Facebook uygulama verilerini temizledikçe silineceklerinden iletişim bilgileri veya kayıtlı oyunlar gibi önemli bilgileri yedeklediğinizden emin olun. Sonra şu adımları izleyin:

   1. Ayarlar'ı açmak için dokunun .
   2. Uygulamalar ve bildirimler'e ve ardından Uygulama bilgilerine dokunun .
   3. Listeden Facebook'u bulun ve dokunun.
   4. Depolama'ya dokunun.
   5. Uygulama önbelleğini temizlemek için Önbelleği temizle'yi seçin.
   6. Uygulama verilerini temizlemek için Verileri temizle'yi seçin. Bu seçenek kaydedilen oyunlar, özelleştirilmiş ayarlar, konfigürasyonlar ve ilgili bilgiler dahil olmak üzere Facebook verilerini siler.
   7. Onaylamak için Tamam'a dokunun.

   Önbellek ve veri temizleme tamamlandığında telefonunuzu yeniden başlatın ve daha sonra iyi çalışıp çalışmadığını görmek için tekrar Facebook'u açın.

   Üçüncü çözüm: Facebook uygulamasını Google Play Store'dan güncelleyin.

   Facebook uygulaması için en son güncellemeyi yüklemek, bazı hatalardan kaynaklanıyorsa sorunu düzeltmenin anahtarı da olabilir. Güncellemeler, yalnızca yeni özellikler sunmakla kalmaz, aynı zamanda uygulamayı dengesizleştirebilecek herhangi bir hatayı ortadan kaldırmak için güvenlik geliştirmeleri de sunar. HTC U12 / U12 Plus cihazınızdaki uygulamaları nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

   1. Google Play Store uygulamasını açmak için dokunun.
   2. Sol köşedeki Menü simgesine (üç yatay çizgi) dokunun.
   3. Sonra Uygulamalarım ve oyunlar'a dokunun .
   4. Sağ alt bölümdeki Güncellemeler sekmesine gidin. Bunu yapmak, mevcut güncellemeleri içeren yüklü uygulamaların listesini içeren bir ekran açar.
   5. Facebook'u bulup yanındaki Güncelle düğmesine dokunun.
   6. Tüm yüklü uygulamaları aynı anda güncellemek için bunun yerine Tümünü güncelle düğmesine dokunun.

   Uygulamaların güncellenmesi tamamlanana kadar bekleyin ve tüm yeni değişikliklerin doğru şekilde uygulandığından emin olmak için telefonunuzu yeniden başlatın.

   Dördüncü çözüm: Kaldır'ı ve ardından Facebook uygulamasını yeniden yükleyin.

   Ölümcül uygulama hatalarına son çare çözümü arasında kaldırmak ve daha sonra hatalı uygulamayı yeniden yüklemektir. Bu adımları takip et:

   1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
   2. Uygulamalar ve bildirimler'e ve ardından Uygulama bilgilerine dokunun .
   3. Facebook uygulamasını seçin.
   4. Kaldır'a dokunun ve onaylamak için Tamam'ı seçin.

   Sorun Facebook uygulamasını güncelledikten sonra başlayan, önce güncelleştirmeleri kaldırın ve Tamam düğmesine dokunun seçeneğini işaretleyin. Bunu yapmak, uygulamanın önceki sürümünü geri yükler ve muhtemelen Facebook'un yedeklenip tekrar sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

   Uygulama tamamen silindiğinde veya kaldırıldığında, cihazınızla uyumlu Facebook uygulamasının en son sürümünü aramak, indirmek ve yüklemek için Google Play Store'a geri dönün.

   Beşinci çözüm: HTC U12 / U12 Plus cihazınızda önbellek bölümünü silin.

   Silme önbellek bölümü, telefonun işletim sistemindeki geçici dosyaları siler ve kaldırdığınız uygulamalardan kalan dosyaları siler. Bu, telefonun sorunsuz çalışmasına yardımcı olur. HTC U12 / U12 Plus cihazınızda önbellek bölümünü nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

   1. Telefonu tamamen kapatınız.
   2. Telefon kapalıyken, telefonu açarken Sesi Kısma düğmesine basın ve basılı tutun.
   3. Bootloader ekranı görüntülenene kadar Sesi Kısma düğmesini basılı tutmaya devam edin.
   4. Kurtarma seçilinceye kadar Sesi Kısma düğmesine basın.
   5. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Telefon yeniden başlatılacak gibi görünüyor ve ekran 15 ila 30 saniye boyunca siyah olacak.
   6. Kurtarma ekranı görüntülenene kadar bekleyin ve ardından sonraki adımlarla devam edin.
   7. Sesi Açma düğmesini basılı tutun ve ardından Güç düğmesine basın ve bırakın .
   8. Önbellek Bölümünü Sil seçeneği vurgulanana kadar Sesi Kısma düğmesine art arda basın.
   9. Daha sonra seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.
   10. İşlem tamamlandıktan sonra Ses Yükseltme düğmesine art arda basın.
   11. Sistemi yeniden başlat seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.

   Telefon normal olarak yeniden başlatılacaktır. Ön yükleme tamamlandığında, zaten yükleniyor ve düzgün çalışıyor mu görmek için Facebook uygulamasını tekrar başlatın.

   Diğer seçenekler

   Daha fazla yardım ve diğer öneriler için sorunu bildirmek üzere Facebook Yardım Merkezi sayfasına başvurun. Facebook uygulamasının tekrar düzgün çalışması için manuel olarak yapılandırılması gereken bazı gelişmiş uygulama ayarları olabilir.

   Telefonunuzun yazılımını güncellemek de bir seçenek ve göz önünde bulundurulması olası bir seçenek. Yazılım güncellemeleri genellikle hata düzeltmeleri sunar. Facebook uygulamasının çökmesi ve yükleme hataları, yazılım hatalarından kaynaklanıyorsa, yeni güncellemeyi yüklemek bunu düzeltecektir. Bununla birlikte, cihazınız için bir güncellemenin olup olmadığını kontrol edin ve görün, eğer varsa, indirin ve kurun.

   Bizimle iletişime geçin

   Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

   Ayrıca yararlı bulabileceğiniz gönderiler:

   • MMS göndermeyen bir Samsung HTC U12 / 12 + akıllı telefon nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Metin (SMS) mesajları gönderemeyen veya alamayan bir HTC U12 / U12 Plus nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • HTC U12 / U12 + akıllı telefonunuzda SIM kartı hatası yok [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Bir Wi-Fi ağından bağlantıyı kesen bir HTC U12 / U12 Plus akıllı telefonu nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • HTC U12 / U12 Plus cihazınızı nasıl açmayacaksınız (kolay adımlar)
   • Şarj edilmeyen veya şarj edilmeyen bir HTC U12 / U12 Plus akıllı telefon nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu / Şarj İpuçları]