Yüklenmeyen, Samsung Galaxy A6 2019’unuzda kilitlenmeye devam eden Messenger nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Çevrimiçi anlık mesajlaşma söz konusu olduğunda, Facebook Messenger bugüne kadarki en popüler platformlar arasında ortaya çıkıyor. Ancak ne yazık ki, Messenger uygulaması da sorunlardan tamamen bağımsız değil. Diğer sağlam uygulamalar gibi Messenger da çeşitli türlerde sorunlara neden olur. Aslında, uygulamanın düştüğü veya arızalı olduğu birçok örnek zaten vardı. Bununla birlikte, ortaya çıkan şey, yazılım aksaklıklarına atfedilen birçok rastgele sorun arasındaydı, bu nedenle son kullanıcılar tarafından düzeltilebilir.

Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefondaki hatalı bir Messenger uygulamasıyla nasıl başa çıkılacağı hakkında daha fazla girdi için aşağıda birkaç basit çözüm listeledim. Messenger uygulamasında düzgün yüklenmeyen veya aynı Galaxy cihazında kilitlenmeye devam eden bir sorunla karşılaşırsanız, denenecek temel çözümleri belirlemek için okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlar listemizdeyse, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

İlk çözüm: Uygulamayı kapatmaya zorlayın ve yeniden başlatın.

Rastgele hatalar ve aksaklıklar mobil uygulamalar arasında reddedilemez ve en sağlam uygulamaların bile muafiyeti yoktur. Çoğu zaman ortaya çıkan semptomlar sadece küçüktür ve genellikle hatalı uygulamayı temizleyerek giderilir. Bu, uygulamayı kapatıp tekrar açmaya zorlamak anlamına gelir. Galaxy A6 2018 akıllı telefonunuzdaki Messenger uygulamasını nasıl zorlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan Uygulamalar öğesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun ve Uygulamalar öğesine gidin ve öğesine dokunun. Uygulama yöneticisi öğesine dokunun. Kapatmak için Messenger uygulamasına dokunun ve ardından Durmaya Zorla düğmesine dokunun.

Telefon sistemini ve dahili belleği yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından Messenger uygulamasını tekrar başlatmayı deneyin ve zaten düzgün yüklenip yüklenmediğini ve kilitlenmeyi durdurup durdurmadığına bakın. Bu, uygulamada ve telefonun dahili belleğinde depolanan verileri etkilemez, bu nedenle işlem sırasında hiçbir bilgi kaybetmezsiniz.

İkinci çözüm: Galaxy A6 2018 akıllı telefonunuzdaki uygulama önbelleğini ve verilerini temizleyin.

Uygulamalar dosyaları kullandıkça depolar. Bu dosyalar uygulamanın belleğinde önbellek olarak saklanır ve daha sonra başvurmak üzere kullanılır. Dolayısıyla, bir dahaki sefere bu dosyadaki resim veya diğer veriler gibi aynı dosyayı kullanmanız gerektiğinde, tekrar indirilmeleri gerekmez. Ancak, önbelleğe alınan dosyalar bir noktada harap olabilir veya bozulabilir ve bu olduğunda olumsuz belirtiler ortaya çıkabilir. Bu önbelleği temizlemek gerektiğinde. Bir uygulamanın önbelleğe alınmış dosyalarını silmek yalnızca uygulama hatalarını gidermekle kalmaz, aynı zamanda telefonun dahili belleğinde yer açar. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar’a gidin. Uygulamalar’a ilerleyin. Uygulama Yöneticisi’ni seçin, Tümü sekmesine dokunun. Messenger uygulamasını seçin. Ardından Önbelleği Temizle düğmesine dokunun.

Bir uygulamanın önbelleğini temizlemek yardımcı olmazsa, o zaman bir uygulamanın verilerini temizlemeyi veya uygulamayı sıfırlamayı düşünürsünüz. Bu, yalnızca önbelleğe alınmış dosyaları değil, aynı zamanda bu uygulama ile birlikte gelen ayarları ve bilgileri de siler. Yani uygulamayı varsayılan ayarlarına veya orijinal durumuna sıfırlamak gibi. Devam etmek isterseniz, Messenger uygulamanızdaki verileri temizlemek için şu adımları izleyin:

  Ayarlar’a gidin. Uygulamalar’a ilerleyin. Uygulama Yöneticisi’ni seçin, Tümü sekmesine dokunun. Messenger uygulamasını seçin. Ardından Verileri Temizle düğmesine dokunun.

Giriş bilgileriniz de dahil olmak üzere uygulamanın deposunda depolanan geçici veriler daha sonra silinir. Bu, uygulamayı tekrar kullanmak için Facebook-Messenger hesabınızda tekrar oturum açmanız gerektiği anlamına gelir.

Üçüncü çözüm: Bekleyen uygulama güncellemelerini yükleyin.

Cihazınızı güncellemeleri otomatik olarak yükleyecek şekilde yapılandırmadıysanız, bazı uygulamalarınız güncel olmayabilir. Uygulamaları hatalardan uzak tutmak ve mümkün olan en iyi performansta tutmak için güncellemeler gereklidir. Özellikle Messenger için bekleyen güncellemeleri kontrol etmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

  Gerekirse, telefonunuzu Wi-Fi veya hücresel veriler aracılığıyla İnternet’e bağlayın. Play Store uygulamasını açın. Ardından sol üst köşedeki Menü simgesine veya (üç yatay çizgi) simgesine dokunun. Messenger uygulaması için bekleyen tüm güncellemeleri yüklemek için Güncelle düğmesine dokunun.

Ayrıca, tüm uygulamalarınızın optimum performansta olmasını sağlamak için diğer uygulamalar için bekleyen tüm güncellemeleri yüklemeyi düşünün.

Tüm güncellemeler tamamen yüklendikten sonra, tüm yeni yazılım değişikliklerinin düzgün bir şekilde uygulandığından emin olmak ve aynı zamanda uygulamaların hileli olmasını önlemek için telefonunuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama).

Dördüncü çözüm: Messenger uygulamasını silin ve yeniden yükleyin.

Uygulama, önceki tüm prosedürleri uyguladıktan sonra hala kilitleniyorsa veya düzgün yüklenmiyorsa, uygulamanın tamamen bozulmuş olması ve artık işlevsel olmaması mümkündür. Messenger uygulamanızda durum böyleyse, uygulamayı yeniden yüklemek muhtemelen sorunu çözebilir. Ancak bu, önce uygulamanın silinmesini veya kaldırılmasını da gösterir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Play Store uygulamasını açmak için dokunun. Sol üst köşedeki Menü simgesine (üç yatay çizgi) dokunun. Uygulamalarım ve Oyunlarım üzerine dokunun. Messenger uygulamasını seçmek için üzerine dokunun. Uygulamalar bilgi ekranından Kaldır düğmesine dokunun.

Uygulama tamamen kaldırıldığında, telefonunuzu yeniden başlatın ve Galaxy A6 2018 akıllı telefonunuz için Messenger uygulamasının en son uyumlu sürümünü aramak, indirmek ve yüklemek için Play Store uygulamasını tekrar açın. Uygulama indirme ve yüklemesinde kesintileri önlemek için telefonunuzun güçlü ve kararlı bir İnternet bağlantısına sahip olduğundan emin olun.

Beşinci çözüm: Telefonunuzdaki önbellek bölümünü silin.

Sistem klasörlerinin geçici dosyalardan veya önbellekten temizlenmesi, bozuk sistem verileri uygulamayla çakışmaya neden olanlar ise sorunu gidermenin anahtarı olabilir. Uygulamanın önbelleği gibi, sistem klasörlerindeki önbellek dosyaları da bozulabilir ve bu olduğunda, diğer uygulamaların ve hizmetlerin hileli olma eğilimi vardır. Bunu temizlemek için Galaxy A6 2018’inizdeki önbellek bölümünü aşağıdaki adımlarla silin:

  Ardından, Güç, Ev ve Sesi Açma düğmelerini aynı anda birkaç saniye basılı tutun ve ardından Samsung logosu göründüğünde Güç düğmesini bırakın. Android ekranı görünene kadar kalan düğmeleri basılı tutun ve bırakın. Android Recovery’de, Önbellek Bölümünü Sil seçeneğini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine art arda basın, ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Önbellek bölümü temizleme işlemi bitinceye kadar bekleyin ve Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğini vurgulayın. Telefonunuzu yeniden başlatmak için Güç düğmesi.

Telefonunuz açılır açılmaz Messenger’ı açmaya çalışın ve sorunun giderilip giderilmediğini ve Messenger uygulamanızın sorunsuz çalışıp çalışmadığını görün. Uygulama düzensiz kalırsa, sorunu artırma zamanı.

Diğer seçenekler

Diğer seçenekler ve daha fazla yardım için Facebook Desteği’ne başvurabilir veya Facebook yardım merkezini ziyaret edebilirsiniz. Messenger uygulaması, daha gelişmiş çözümler gerektiren bazı ciddi hatalardan etkilenmiş olabilir. Galaxy A6 2018 akıllı telefonunuzda Messenger uygulamasını kullanmaya çalışırken hata mesajları, uyarı mesajları veya kodlar dahil olmak üzere gerekli tüm bilgileri aktarmanız yeterlidir. Bu bilgiler, gerekli düzeltmeleri uygularken ipuçları veya referans olarak kullanılabilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Yararlı bulabileceğiniz diğer makaleler:

  Çok yavaş çalışan bir Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefon nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A6 2018’inize gönderilmeyen MMS nasıl düzeltilir, MMS gönderimi başarısız hatası [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A6 2018 nasıl düzeltilir donmaya veya gecikmeye devam eden akıllı telefon (kolay adımlar) SD kart algılanmayan hatayı sormaya devam eden bir Samsung Galaxy A6 2018 akıllı telefon nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy A6 (2018) akıllı telefonunuzdaki ekran titremesi sorunu nasıl düzeltilir (kolay adımlar)