Yüzünüzü Galaxy S10 için şifre olarak nasıl kullanabilirsiniz | Yüz Tanıma’yı ayarlamak için kolay adımlar

Apple’ın liderliğini takiben Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S10 serisinde de Face Recognition’ı tanıttı. Şimdi, yüzünüzü Galaxy S10 için şifre olarak kullanabilirsiniz. Bu kısa eğiticide, cihazınızda Yüz Tanıma’yı nasıl ayarlayacağınızı göstereceğiz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun;

Yüzünüzü Galaxy S10 için şifre olarak nasıl kullanabilirsiniz | Yüz Tanıma’yı ayarlamak için kolay adımlar

Aşağıda, cihazınızda Yüz Tanıma’yı ayarlama adımları verilmiştir.

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını Açın. Biyometri ve güvenliği açın. Yüz tanıma seçeneğine dokunun. Yüz Tanıma’yı ilk kez kurduğunuzda, önce bir ekran kilitleme seçeneği ayarlamanız gerekir (PIN, Şifre veya Ritim). Bundan sonra, aşağıdaki adımları izleyin. ‘Şu anda gözlük takıyor musunuz?’ Ekranında, ‘evet’ veya ‘hayır’ı seçin, sonra Devam’a dokunun. Telefonu 8-20 inç uzakta tutarken, yüzünüzü gösterilen dairenin içine yerleştirin. Faydalı özellikler menüsünden Açma veya kapatma’daki her seçeneği açmak için düğmeye dokunun Kapat’ı ve ardından Tamam’a dokunun. Kilit açıldıktan sonra, hızlıca tanıyana kadar kilit ekranında kalın. Kapalıyken, bir görüntü veya video kullanarak telefonunuzun kilidini açmanızı zorlaştıran daha fazla güvenlik sağlanır. Uyanmak için kaldırın. Telefonu açarak uyandırın. Yüz tanıma, telefonunuzu alır açmaz hazır olacaktır. Karanlıkta yüz tanıma özelliğini iyileştirmek için ekran parlaklığını geçici olarak artırır. Yüz tanıma özelliğini açmak için Yüz açma anahtarına dokunun. Açın veya kapatın.

ÖNEMLİ: Yüz Tanıma güvenli değil. Samsung, bu özelliğin yalnızca cihazınızın daha hızlı bir şekilde kilidini açmanıza izin veren kolaylık sağlamak olduğunu kabul etti. Ancak, PIN, Parola veya Kalıp gibi diğer seçenekler kadar güvenli değildir. Fotoğrafınızı kullanarak telefonunuzun kilidini açabilmelisiniz. Telefonun güvenliği konusunda endişeleriniz varsa, bu tür bir ekran kilidini açma seçeneğini kullanmayın.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu nedenle topluluğumuzla Facebook ve Twitter sayfalarımızda etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.